Amerykański bombowiec B-52 rozbił się w Kalifornii. Zginęło wszystkich osiem osób znajdujących się na pokładzie.
Do katastrofy doszło w poniedziałek krótko po starcie z bazy Edwards Air Force Base w południowej Kalifornii. Według sił powietrznych USA maszyna B-52 Stratofortress wykonywała „rutynową misję testową”. Wypadek miał miejsce o godz. 11:20 czasu lokalnego.
Boeing potwierdził, że wśród ofiar było dwóch pracowników firmy. Przyczyny katastrofy nie są jeszcze znane.
B-52 Stratofortress to strategiczny bombowiec dalekiego zasięgu, używany przez amerykańskie siły powietrzne od dekad. Maszyny tego typu są wykorzystywane m.in. do misji odstraszania, testów oraz operacji wojskowych na dużych dystansach.





Dodaj komentarz